Vlastnosti Web Hostingu

Tato stránka poskytuje podrobnější popis jednotlivých vlastností, které naše webhostingové služby poskytují.

Registrace vybrané domény ZDARMA

U vybraných webhostingových programů získáte vybranou doménu zcela ZDARMA. Více informací o jednotlivých variantách webhostingových tarifů naleznete v kategorii služby.

Diskový prostor

Velikost diskového prostoru je dána jednotlivými tarify. Diskový prostor se rozděluje do třech kategorií. Data pro webové stránky, data pro emaily a data pro databázi. Uživateli není umožněno rozdělit svůj diskových prostor podle své potřeby. Rozdělení diskového prostoru je dáno variantou hostingového tarifu.

Statické a dynamické internetové stránky

Chod statických a dynamických stránek zajišťuje systém LAMP (Linux, Apache, MySQL a PHP). Jedná se o nejrozšířenější variantu konfigurace webového serveru pro nasazení dynamických webových aplikací.

FTP přístup

Základní otázkou většiny uživatelů je, jak nahrají své webové stránky na internet. FTP služba je přesně to, co hledají. Jedná se o síťový protokol pro přenos souborů, mezi klientem a serverem. Nejpoužívanější aplikací, která poskytuje FTP klienta je Total Commander.

Každý náš klient po zakoupení webhostingu získá vlastní FTP přístup, přes který je schopen nahrávat data do svého internetového prostoru.

Statistiky návštěvnosti

Pro většinu webových vývojářů je důležité sledovat statistiky přístupů na své webové stránky. A proto pro každého klienta nabízíme hodinové, denní i měsíční statistiky přístupů ve formě přehledných grafů.

phpMyAdmin rozhraní

phpMyAdmin je intuitivní webové rozhraní pro správu MySQL databází. Hlavní výhodou phpMyAdmin rozhraní je jednoduchá správa databází, tabulek, pohledů, indexů a samozřejmě samotných dat. Další zajímavou vlastností je import a export dat z CSV a SQL souborů, sledování aktuálně spuštěných SQL dotazů a mnoho dalších.

Podpora SSL šifrování

SSL šifrování je vhodné zejména pro webové stránky, u kterých je nezbytné šifrovat přenos dat mezi klientem (prohlížečem uživatele) a serverem. Nejčastější způsob použití SSL šifrování je u internetových obchodů, u kterých dochází k platebním transakcím. SSL šifrování je postaveno na ověřování certifikátů certifikační autoritou. Certifikáty jsou placená služba s omezenou dobou platností. Proto je nutné certifikáty po určité době obnovovat.

Pokud máte o SSL certifikát zájem, kontaktujte nás a my zařídíme vše potřebné za Vás.

Emailové schránky

Součástí všech webhostingových tarifů je možnost vytváření vlastních emailových schránek.

Bezpečnost emailových schránek

Bezpečnost všech služeb a dat klientů je pro nás primárním cílem. Všechny emaily procházející systémem podrobujeme antivirové a antispamové kontrole.

Doménový koš

Doménový koš je další výhodou hostingu u nás. Jednoduše Vám nastavíme doménový koš na Váš emailový účet a rázem budete na svém účtu přijímat veškeré emaily, adresované na všechny emailové adresy spojené s vaší doménou.

Přesměrování emailů

Přesměrování emailů umožňuje přesměrovat emailový účet např. na Váš soukromý emailový účet, který máte zavedený u některého jiného poskytovalete emailových adres (např. seznam.cz nebo gmail.com).

Webmail rozhraní

Dalším benefitem je možnost pracovat se svou emailovou schránkou přes webové rozhraní (přes váš webový prohlížeč). Získáte tedy snadný přistup ke svým emailům i v situaci, pokud jste zrovna na dovolené a nemáte k dispozici svůj pracovní počítač.

Neomezený přenos dat

Někteří poskytovatelé omezují své uživatele omezeným množsvím přenesených dat přes internet. U nás se toho bát nemusíte a můžete přenášet data sem a tam zcela bez obav.

Dostupnost protokolů SMTP, IMAP a POP3

Protokoly SMTP, IMAP a POP3 jsou standardními protokoly pro přenos emailů. Výhodou dostupnosti těchto protokolů je možnost nastavení emailového klienta (např. Outlook) na svém vlastním pracovním počítači, čímž je zjednodušen příjem a odesílání Vašich emailů.

Nonstop monitoring serverů

Naše služby jsou 24 hodin denně monitorovány sledovacímy systémy.

Pravidelné zálohování

Pro naše klienty zajišťujeme pravidelné zálohování veškerých dat.

Technická podpora

Naše technická podpora je neustále k dispozici a připravena řešit případné problémy svých klientů.